Emlak Fuarı’na Ortadoğu’dan büyük ilgi

CNR Holding, Sine Fuarcılık tarafından düzenlenen CNR Emlak 2013 Fuarı, Türkiye’nin önde gelen konut projelerini buluşturdu. Çevre ve Şehircilik Bakan...

 
 

TOKİ

CNR Holding CEO’su Cem Şenel, “4 gün sürecek fuara, Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere yurtdışından on bin ziyaretçi bekliyoruz” dedi.

CNR Holding, Sine Fuarcılık tarafından düzenlenen CNR Emlak 2013 Fuarı, Türkiye’nin önde gelen konut projelerini buluşturdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü desteğinde gerçekleştirilen fuar, Türkiye’nin gayrimenkul vitrinine dönüştü.

CNR EXPO Yeşilköy’de bugün başlayan ve 8 Aralık 2013 tarihine dek sürecek fuar; TOKİ Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Murat, CNR Holding Yönetim başkanlığı Başkanı Ceyda Erem, Daleel Group Yönetme idaresi Başkanı Dr. Mohammed Yahya Müferrah, Suudi Arabistan Ticaret Ataşesi Khalid Al Omaır ve CNR Holding CEO’su Cem Şenel’in katılımıyla açıldı.

20 bin metrekare alan, 100’ün üzerinde proje CNR Holding CEO’su Cem Şenel törende yaptığı konuşmada şöyle konuştu:
“Emlak 2013 Fuarı, 20 bin metrekare alanda, 100’ün üzerinde projenin katılımıyla gerçekleşiyor. 4 gün sürecek fuara, AB ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Rusya, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt ve İran’ın da aralarında bulunduğu ülkelerden 10 bin ziyaretçi bekliyoruz.” Fuarda ‘Körfez Ülkeleri Gayrimenkul Yatırım ve İş Geliştirme Konferansı’nın ikincisinin de düzenleneceğini belirten Şenel, Daleel Group ile ortaklaşa düzenlenen konferansı izlemek üzere Ortadoğu ülkelerinden 3 binin üzerinde profesyonel geleceğini bildirdi.

Müslüman ülkeler el ele
Eğitim, sağlık, turizm ve gayrimenkul alanlarında hizmet sunan Ortadoğu’nun önde gelen yatırım şirketlerinden Daleel Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Yahya Müferrah da buradaki konuşmasında Türkiye’de yalnızca gayrimenkul alanında değil, tüm sektörlerde hizmet vermek istediklerini söyledi. Fuarda sergilenen projelerin büyük fırsatlar sunduğunu belirten Müferrah, “Bütün islam ülkeleriyle el ele ekonomimizi daha da büyüteceğiz” dedi.
TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Murat da, TOKİ olarak 2023 yılında hedeflerinin 1 milyon konut olduğunu ifade ederek, “60 milyarlık yatırım ve 900 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Emlak Fuarı, sektöre güç verecek” diye konuştu.

Emlak Fuarı’nda sergilenen projeler
Fuarda sergilenecek projeler arasında Tema İstanbul, Avrupa Konutları (Artaş), Bakırköy 46/Maslak 1453/my Home, İstanbul Prestij Park, Soyak Evostar, Metropol İstanbul, Vadi İstanbul, Deluxe Suits, İstanbul Loft, Gölmahal, Referans İstanbul, GüneşliPark, Nissa Residence, Koru Florya, Haliç Panorama, West Wall Villas, Evim Kadıköy, Elit Grand Palace/Elik Perla Palece, Bulvar İstanbul Evleri, Westside İst./Pashador/Canpark AVM/Sultanbeyli AVM’de bulunuyor.
Fuarda; A ve B sınıfı villa, konut ve toplu konut projeleri, rezidanslar, AVM ve iş merkezleri, plazalar, sanayi siteleri ve
organize sanayi bölgelerinin tanıtımı yapılacak.

Devler bu fuarda
Fuara katılarak projelerini sergileyecek olan firmalardan bazıları:
Ağaoğlu (Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri), Anka Yapı, Artaş-Aydınlı-Keleşoğlu-AFK ortaklığı, Babacan Yapı, Biskon Yapı AŞ, Evko, Rumeli Yapı AŞ, Soyak Holding ve Varyap Gap ortak girişimi.

Emlak Mimar