Emlak 2013 Fuarı’na 4 bin 513 yabancı yatırımcı geldi

CNR Emlak 2013 Fuarı, Suudi Arabistan, Ortadoğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. CNR Ex...

 
 

Emlak Rehberi

CNR Emlak 2013 Fuarı, Suudi Arabistan, Ortadoğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

CNR Emlak 2013 Fuarı, Suudi Arabistan, Ortadoğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

CNR Expo’dan yapılan açıklamaya göre, 5-8 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen fuar, Suudi Arabistan başta olmak üzere çok sayıda Ortadoğu, Körfez ve AB ülkelerinden gelen yatırımcıları ağırladı. Fuarı 4 bin 513’ü yurt dışından olmak üzere toplamda 19 bin 325 profesyonel ziyaret etti.

CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık tarafından düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut GYO ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü desteğinde gerçekleştirilen fuara, Suudi Arabistan’dan Bin Ladin, Al Amuodi gibi sektörün öncü grupları da katıldı.

Emlak 2013 Fuarı’na gelen Arap yatırımcılar yatırım için daire alırken oturmak için villalara ilgi gösterdi. Fuarda, Araplara, Sapanca, Bursa ve Yalova bölgelerinden çok sayıda villa projeleri satıldı. Fuar kapsamında Türkiye’ye gelen yatırımcılar yalnızca fuarda iş bağlantıları yapmakla kalmadı aynı zamanda 3.Köprü, Kanal İstanbul projelerine yakın yerlerde de arsa araştırması yaptı.

Fuarı, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un yeğeni prens Ahmad Bandar Al- Sider de ziyaret etti. Kraliyet ailesini temsilen fuara konuk olan prens, tarım ve gayrimenkul yatırımı yapacağı arsalar için fuardaki projeleri inceledi.

Emlak Mimar