DKY Sahil yüzde 50 kazandıracak..

240 milyon TL yatırım bedeliyle Kartal'da 5 bin M2'lik arsa üzerinde projelendirilen DKY Sahil'de; 10 ayrı tipte 2+1.5 daireden 4+1.5'e kadar seçenekl...

 
 

Projeler

DKY İnşaat firması eliyle Kartal Atalar Mahallesinde kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilecek olan DKY Sahil projesi; DKY İnşaat Yönetme idaresi Başkanı Ali Dumankaya ve DKY İnşaat Yönetme idaresi Başkan Yardımcısı Ömer Dumankaya evsahipliğinde 8 martta gerçekleştirilen basın toplantısının sonrasında lansman satışlarına başladı.

240 milyon Lira yatırım bedeliyle Kartal'da 5 bin M2'lik arsa üstünde projelendirilen DKY Sahil'de; 10 ayrı tipte 2+1.5 daireden 4+1.5'e kadar seçeneklerin sunulduğu 138 daire bulunmaktadır. Evlerin teslim edilmesinin 2019'un haziranından başlayarak başlaması öngörülen projede metrekare satış fiyatları 7 bin dokuzyüz Liradan başlıyor. Projeden yüzde beş peşin, altmış ay '0' faiz yahut 120 ay 0.45 vade farkı oranıyla yatırım yapma fırsatı bulunmakta

DKY Sahil minimum yüzde elli prim yapacak
Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan DKY İnşaat Yönetim başkanlığı Başkanı Ali Dumankaya, sadece sınırlı sayıda konutun bulunduğu projeden mart sonuna kadar geçerli olacak lansman fiyatları ile ev alan müşterilerin proje tamamlandığında yüzde 50 karlı çıkacaklarını söyledi. Ali Dumankaya,'Lansmana özel avantajlı fiyatlarla satışa sunduğumuz DKY Sahil projemizden konut alanlar karlı çıkacak. Anadolu yakasının merkezi olan Kartal'ın sahilinde yer alan projemizin önü hiçbir zaman kapanmayacak. 120 aya kadar vade ve yüzde 5 peşinatla konut sahibi olma imkanı bulunan DKY Sahil, Sabiha Gökçen Havalimanı'na sadece 10 dakika, Kartal metrosu ve deniz otobüsü iskelesine 5 dakika mesafede. Premium bir yaşam kalitesi sunduğumuz bu proje Kartal'a daha fazla değer katacak ve çıtayı yukarı çekecek' diye konuştu.

2017 konutta rekor senesi olacak
Geçen yıl ülkede 1 milyon 300 binin üzerinde konutun satıldığını hatırlatan Ali Dumankaya, bu sektörün yeni bir rekor kıracağını söyledi. Yabancıya konut satışının kolaylaştırılması ve vergi indirimleri ile hükümetin sektöre çok büyük destek sağladığını ifade eden Ali Dumankaya, 'Bu yılın ikinci yarısı ile birlikte ekonomide de bahar havasının başlayacağına inanıyoruz. Tüm sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektörünün de çok daha başarılı bir yıl geçirerek yılı 1.5 milyon konut satışıyla rekor kırarak kapatacağını düşünüyorum. İnşaat sektörü bu ekonomik hareketlenmede lokomotif görevi görecek' dedi.

2017'de 1 milyar 180 milyon liralık yeni yatırım
2017 yılında DKY İnşaat'ın devam eden üç projesinin tamamlanarak sahiplerine teslim edileceğini ve 4 yeni projenin lansmanının gerçekleştirileceğini vurgulayan DKY İnşaat Yönetme idaresi Başkan Yardımcısı Ömer Dumankaya, 'Lokum Evler'de 742 konut ve 8 ticari alan, DKY Cadde Erenköy 86 projesinde 33 konut, DKY Cadde Suadiye 12 projesinde 40 konut olmak üzere toplamda 823 bağımsız bölümü bu yıl sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. DKY İnşaat olarak bu yıl DKY Sahil'in dışında 3 yeni projenin daha lansmanını yapacağız. Bu üç projemizin toplam yatırım değeri 940 milyon lira olacak. DKY Sahil projesi ile birlikte 2017 yılında toplamda 1 milyar 180 milyon liralık yatırıma başlamış olacağız' açıklamasını yaptı.

4 yeni projede 1250 yeni istihdam
Ömer Dumankaya, bu yıl başlanacak 4 yeni projede aynı anda yaklaşık 1250 kişiye yeni istihdam sağlanacağını belirterek, 'Şu anda devam eden projelerimizde yaklaşık 990 kişi çalışıyor. Bu projelerimizden bir kısmı bu yıl tamamlanacak. İstihdamın bu kadar önemli olduğu bir dönemde ülke ekonomisine katkıda bulunduğumuz için mutluyuz' diye konuştu.

Emlak Mimar