Burçlara göre dekorasyon: Terazi Burcu

Dengeli bir karakter yapısına sahip olan Terazi burçları dekorasyonda da iddialı renklerden çok soft renklerle döşenmiş yaşam alanlarında kendilerini huzurlu hissederler. Teraziler genellikle uçuk yeşil, mavi ve sarının tonlarından olan mobilyaları tercih ederler. İşte astrologlara göre, Terazi burcu insanlarının dekorasyon tercihleri...

 
 

Mimarlık

Terazi burcunun dekorasyon tercihleri nelerdir?

Terazi burcu adaletin simgesidir. Okumak, öğrenmek ve öğretmek ister. Evlerinde kitaplık ve çalışma odası kesinlikle olmalıdır. Kütüphaneler onlar için hep önemli olmuştur. Belli bir renge olan bağımlılıkları yoktur, yeter ki renkler arasında uyum olsun. Düzene önem verirler. Onları sofra masası 3802 çalışma masası başında görebilirsiniz. Yatıp uzanmak yerine bir şeyler yazar 3802 okurlar. Gece lambaları vazgeçilmezleridir. Onlar için evin her tarafının aydınlık olmasına gerek yoktur. Kullandıkları alanların aydınlık olması yeterli. Duvar saatleri sevdikleri objelerdendir, benzer zamanda televizyon seyretmekten de hoşlanırlar. Onlar sakin ve sade evlerinde dünyayı takip eden bir kişilik yansıtırlar. Muji’nin sadelikten yana tarzı onlara hitap ederken ofis aksesuarlarına da bayılacaklar.

Dengeli hayat yaşıyorsunuz ve tüm elementlerin beraber aktığı geniş ve açık bir ortama ihtiyacınız var. Uzakdoğudan esinlenerek rahat bir oturma grubu, loş ışık, saten ve mumlar alın.

OTURMA ODASI

Havadar ve temiz görüntü için mavi ve opaller çok uygun olur. Hava grubu burcu olarak temiz çizgiler ve nefes alabileceğiniz alanlar arzuluyorsunuz. Ve sizin için dengesizlikten daha iğrenç bir şey yok. Bu sizin perdelerin, masa örtüsüne, masa örtüsünün tabak takımına münasip olduğu son derece uyumlu bir oturma istediğiniz anlamına gelmiyor.

Odanın bir kenarına duvara bir raf asarsanız, harik çerçevelere koyduğunuz resimlerinizi sergileyebileceğiniz benzer ağırlıkta ve malzemeden yapılmış bir masayla dengeleyin. Onun üzerine de modern sanat eseri koyun.

Ne gibi mi? Onu da siz söyleyin. Sizin harika bir zevkiniz var ve estetik ilgili olduğunda şehirdeki sanatçıların yarısını zaten tanıyorsunuzdur!

YATAK ODASI

Simgeniz terazi gibi düşünce, hareket ve çevreniz arasında dengeli ilişki kurmaya çalışırsınız. Esasen Terazi zodyağın bir objeyle temsil edilen tek burcudur ve hava grubundan olan mizacınız yüzünden kavramsal bir ortam arzuladığınız anlamına gelir. Düşünün: feng shui. Orada olduğunu anlamak için göremiyor olabilirsiniz! Terazilerin modern-ve-hoş duyarlılıkları vardır-İnce, rüzgarda salınan perdeler, özenle seçilmiş sanatsal objeler. Ortam yaratmak için lavantalı takvimler ekleyin.

Ve dengeleyin: yatağın iki yanında da komodin olmalı – kefelerin dengesini bozmak istemezsiniz.

Renkleriniz: pastel renkler, yeşil ve maviler.

Burçlara göre dekorasyon: Terazi Burcu - emlakmimar.com

Astrolog Şenay Yangel, terazilerin dekorasyon tercihlerini nasıl yorumluyor?

Terazi: Hayli zevk sahibi, ev dekorasyonunda başarılı kişilerdir. Gül desenlerinin olduğu koltuklar ve perdeler ilk tercihleri arasındadır. Koyu mavi ve kırmızın kullanılmış olduğu romantik objelerle evlerini süslemeyi severler. Halı tercihinde ise egzotik desenlerin kullanılmış olduğu sanatsal figürlerin bulunmuş olduğu halıları tercih edeceklerdir.

Binnur Zaimler’e göre terazi burçları dekorasyon için ne tür seçimler yapar?

Hava burçlarının en rahat ettiği mekanlar havadar, modern ve minimalist olanlardır. ‘Timeless’ mekanlar tam onlara göredir. En sosyal ve entelektüel grup olduklarından, evlerinde topluca sohbet edilecek büyük masalar, büyük oturma gruplarını bulundurmaları uygun olur. Gökdelenler, tepelere konumlanmış siteler hava elementleri için münasip iş ve ev mekanlarıdır. Gök mavisinden lilaya, mordan griye elektrik ve havanın bütün renkleri dekorasyonda kullanılabilmektedir. Akıllı ev sistemleri, teknolojinin hakim olduğu yerleri tercih ederler.

Terazi uyumlu, güzel, estetik sanatsal nitelikler taşıyan objelere bayılır. Terazilerin evleri, misafir ağırlamak, başkalarını rahat ettirmek üstüne döşenmiştir. Konukların kullanacağı bütün mekanlara öncelik verilir. Kapı girişindeki paspastan tutun, oturma gruplarına, yemek takımlarına, içki sunum modüllerine kadar herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Tuvalet ve banyolarda kullanılan havlular, tekstiller, mumlar, güzel kokular estetik göze de hitap edecek biçimde alınmıştır. Ünlü yıldızların portrelerinin kullanılmış olduğu puflar, tablolar da Terazilerin tercihidir.

Emlak Mimar