Burçlara göre dekorasyon; Kova burcu

Asi kişiliğinizi gösterebileceği alanları tercih eder. Favori renkleri; gümüş ve metalik renklerdir. Soyut imgeleri dekorasyonda kullanmaktan zevk alırlar.

 
 

Mimarlık

Kova burcu insanı ne zaman doğmuştur?

21 Ocak - 18 Şubat tarihleri aralığında doğanların burcudur Kova...

‘Kova’ların genel özellikleri nelerdir?

Özgürlük tutkusu, kolay iletişim ve arkadaşlık kurabilme, devamlı değişim ihtiyacı, sıra dışı davranışlar, baskı anında kaçış, araştırma merakı.

Kova burcu insanının evi nasıldır?

Zıtlıklarla dolu bir kişiliği olan Kovalar çok yaratıcıdırlar. Özgürlüklerine de çok düşkün olan Kovalar, benzer zamanda asi, çılgın ve hareketli bir yapıya sahiptir. Dışarıda kaybettikleri enerjiyi evlerinde dinlenerek kazanırlar; o neden ile evlerinin rahat olması onlar için çok önemlidir. Lakin bu rahatlık, klasik tarzda döşenmiş bir evle karşılaşacağınız anlamına gelmez; çünkü onlar dahilerin burcundandır. O sebep ile evlerini kreatif ve özgün tasarımlar süsler. Uzaya ve bilim kurguya da ilgili olan Kova Burçları’nın evlerinde modern ve fütürist bir tarz da hakimdir. Renkte uzayın derinliğini yansıtan gece mavisi, metalik gri, lacivert gibi tonları tercih ederken, mobilya ve döşemelerde asimetrik modeller, grafik desenler, çağdaş formlar dikkat çeker. Kararsızlıklarıyla da ünlü Kovalar, biraz da yaratıcılıklarının vermiş olduğu etkiyle, devamlı eşya değiştirerek, evlerini yenilerler.

‘Kova’ların dekorasyon zevki nasıldır?

Bu evde kitaplar, ansiklopediler, elektronik cihazlar ve teknolojik sistemler çok fazla olacağı için bunların düzenlenmesinde kullanılacak ünitelere ihtiyaç olabilecektir. Cam ve metal gibi modernist malzemelerden hoşlanırlar. Mobilya ve obje kalabalığını sevmezler. Yenilikçi tasarımlara kapıları sonuna kadar açıktır, onun evinde sürrealist tasarımlara bile rastlayabilirsiniz.

Burcun rengi: Turkuaz.

Tarzları için öneri: Fonksiyonel düzenleme ve kitaplık üniteleriyle donatılmış, modern ve orijinal tasarımların ağır bastığı yalın bir tarz.

Kova burcu insanlarına dekorasyon tavsiyeleri neler olabilir?

Asi kişiliğinizi yansıtan ultra modern ve elektronik eşyalarla bezeli mekânlar tam size göredir. Soyut sanatı ve oyuncaklı parçaları seversiniz. Bütün bu çılgın mobilya ve donanımın, açıkça bir uzay üssünü hatırlatan, eflatun ve metalik tonlamalardaki duvarlarla çevrili olmasını istersiniz.

OTURMA ODASI

Püsküller? Şal desenli yünlü kumaşlar? Hayır teşekkürler. Antika ve cicili bicili şeyler size göre değildir. Pilinizi şarj edebileceğiniz havadar bir mekâna ihtiyacınız var. Mecazi olarak. Sonunda oturma odanız alet edevatlarınız için kutsal bir yerdir. Yedi adet uzaktan kumanda. Masaj koltuğu. Keskin bir İmaj sizin göbek adınızdır. Büyük sır mı? Tüm bu teknolojik aletler herkes için son derece şaşırtıcı (Bize inanmıyor musunuz? VCR’ı kim programladı?) Esasen bunlar sizin rahatlamanızı sağlamaktadır. Saka ve beta balığı da. Veyahut bir fıskiye.

Ya da size uzayı hatırlatan gri mavi renklerde boyanmış bir tablo. İçsel inziva için ideal.

YATAK ODASI

Kendinize has, ileri görüşlü fikirlerinizi empoze etme eğilimindesiniz. Hepimizden bir adım öndesiniz-özellikle de teknoloji ilgili olunca. Büyük olasılıkla en son çıkan HDTV duvarınızdaki yerini aldı-veya bir adet edinmek istiyorsunuz. İster çarşaf takımı ve kırlent seven tip olun, ister alet edevat, en sonunda Kovaların değişik olması gerekmektedir. Yatak odanız en azından bir sohbeti başlatacak bir şey içermektedir, ister çarşafınızdaki astronot deseni olsun, ister metalik boyanız. Kimi kez gelecekten bugünümüze döndüğünüz için bitpazarından aldığınız retro battaniye de olabilir. Öyle 3802 böyle Kovalar farklıdır: Kim olduğunuzu pek güzel biliyorsunuz.

Renkleriniz: Gümüş, metalik renkler, maviler ve kot rengi.

Emlak Mimar