Burçlara göre dekorasyon; Koç burcu

Özgürlüğüne düşkün Koç'lar ferahlıktan hoşlanır. Canlı renkler; özellikler kırmızı ve turuncu gibi sıcak renklerle mutlu olurlar. Hobilerini yansıtan objeleri görmekten mutlu olurlar. İşte Koç burcu insanlarının dekorasyon tercihleri...

 
 

Mimarlık

Hangi tarihler arasında doğanlar Koç Burcu olarak kabul edilir?

21 Mart - 20 Nisan tarihleri aralığında dünyaya gelenlerin burcudur Koç...

'Koç'ların özellikleri nelerdir?

Hareketli ve aktif bir yapı, kendine hayranlık, içgüdüsel davranışlar, kazalar ve sakarlıklara yatkınlık, saldırıya geçme psikolojisi, flörtçü karakter, ilgi alanlarında çeşitlilik, yenileme merakı.

Koç burcu insanı ev dekorasyonunda nelere dikkat eder?

Cömert tasarım anlayışınızla bir yerin idaresini ele geçirirsiniz. Canlı kırmızılar ve yoğun turuncular gibi alevli renklerin oradan buradan parladığı sade desenlerden hoşlanırsınız. Bir odanın size ait olması için gençlik kokan ve en sevdiğiniz hobinizi yansıtan objeler seçin.

OTURMA ODASI

Siz zodyağın en genç burcu olarak kabul edilirsiniz -genç derken, ruhu genç demek istiyoruz tabii ki! Bu da sizin cömert, fikir sahibi ve çocuksu taşkınlıkları olan bir insan olduğunuz anlamına gelir.

Alet edevatlara bayılıyorsunuz ama sadece en son çıkan, en iyi ve düzgün olanlarına. Yerden kazanmak için flat ekranlı bir TV almayı düşünebilirsiniz. Bağımsız Koçlar apartman dairelerinde bile özgür olmak isterler, dolaylı olarak da eşya yığını onlara kendilerini hapisteymiş gibi hissettirebilir!

Esasen Koçlar için en ideal oturma odası bebek odası gibi olandır: parlak vurgular (kırmızı bir duvar veyahut halı), içine kıvrılabilecekleri sıcak bir koltuk ve belki de yerde rahatlayabilecekleri en n ideal yerleri ise -(sizi gidi ateş grubu sizi) –şöminenin önüdür.

YATAK ODASI

Aklınıza eseni yapıyorsunuz ve ışık saçıyorsunuz. Zodyağın ilk burcusunuz ve çocuksu iyimserliğiniz tasarım konusunda şansınızı denemekten hoşlandığınız anlamına gelse bile yatak odanız hep canlılık ve yaşam dolu olabilecektir. Çocukken öğrendiğiniz bir yeteneğinizi devam ettiriyor-antika yahut pul koleksiyonu gibi-ve bunu sergiliyor olabilirsiniz. Ya da çocukların sizin evinizde rahat etmesini sağlamaya çalışabilirsiniz; mesela masal anlatmak için kırmızı sandalyeli kırmızı bir çocuk köşesi tasarlayabilirsiniz. Bir Koçun kendini sıcak bir yuvada hissedebilmesi için ateşli renk patlamalarına ihtiyacı vardır. Fazla sıcaklığın sizi boğmasını istemiyorsanız kararında bir seçim yapmaya çalışın-kırmızı bir duvar yahut yatak örtüsü gibi-.

Renkleriniz: Ölçülü biçimde kullanılmış koyu kırmızı ve kehribarlar.

Koç burcunun dekorasyon özellikleri nelerdir?

Hürriyet Gazetesi’nde Melda Narmanlı Çimen’nin 11 Haziran 2011 tarihli yazısından ‘Koç’larla ilgili kısım şöyle;

Yeni mücadelelerden zevk alan bir kişi olarak yeni stilleri denemeye ve benzer odanın içerisinde devamlı farklılık yapmaya meyilli olurlar. Kendi evlerini kendileri dekore etmeyi severler. Yüksek tavanlı, aydınlık ve büyük evler yaşamaları için çok uygundur. Mobilyalar işlevsel ve göz alıcı olmalıdır. Aynalar, deri döşemeler ve manzara resimleri hoşlarına gidecektir.

Burcun rengi: Kırmızı.

Tarzları için öneri: Tekstil ve objelerin değişimiyle değişik stillere adapte edilebilecek yalın-sportif bir tarz.

Koç burcu nelere dikkat eder?

Ateş grubundan olan koç burcu insanları, hareketli, atılgan ve hırslıdırlar. Evleri de doğal olarak bu hali yansıtacak şekilde olmalıdır. Kırmızı renk ve tonları koç burcunu çeker. Bu renklerlerdeki mobilyalar, onların dekorasyon da daha fazla kullanacağı mobilyalar arasında yer bulur.

Deri döşemeler ve sportif aksesuarlar koç burcu insanının çok sevdiği objelerdir. Ek olarak daima kendi evlerini kendileri dekore etmeyi isterler ve severler. Evlerindeki bir yeri bazen bozup, tekrar dekore etmek hoşlarına gider. Ahşap mobilya ve aksesuarlara meraklıdırlar. Kumaşlarda ise basit desenlere ve sevdikleri rengin tonlarına önem verirler.

Emlak Mimar