Bolu Büyük Sanayi Sitesi’nin ihalesi yapıldı

TOKİ tarafından inşa edilecek “Bolu Büyük Sanayi Sitesi”nin ihalesi gerçekleştirildi. Sanayi Sitesi yaklaşık 57 Ha alanda planlandı..

 
 

TOKİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından bina edilecek “Bolu Büyük Sanayi Sitesi”nin ihalesi yapıldı. Dün gerçekleştirilen ihale bünyesinde ek olarak altyapı ve çevre düzenleme işi de yer almakta.

“Bolu Büyük Sanayi Sitesi” projesi TOKİ, Valilik, Belediye, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan protokol bünyesinde gerçekleştiriliyor.

Sanayi Sitesi takriben 57 Ha alanda planlandı. Sanayi sitesinde 21’i 25 metrekare, 59’u 65,74 metrekare, 52’si 93,6 metrekare ve 856’sı ise 127,68 metrekare bazında 4 değişik şekilde, toplam 988 adet iş yeri bina edilecek.

Projeyle şehir merkezinde iktisadi ömrünü tamamlamış sanayi sitelerinin toptan kent dışına çıkarılması, istihdam, üretim ve bölümsel gelişimin yanında benzer sektörde faaliyet gösteren firmaların kümelendirilmeleri hedeflendi.

Proje alanında oto grubu, tekstilci, demirci, elektrikçi, mobilyacı, PVC-camcı, gıdacı, hırdavatçı, galerici olmak üzere 9 ana sektör temsilcilerine ait iş yerleri ve sosyal donatılar yer alacak.

Emlak Mimar