Beylikdüzü satılık ve kiralık daire fiyat analizi

İlçe genelinde yer alan Beylikdüzü satılık kiralık daire seçenekleri, İstanbul’un birçok ilçesinde çok aşırı yüksek fiyatlara kadar ulaşabilecek daire...

 
 

Emlak Rehberi

İstanbul’un son yıllarda yerleşim açısından en sakin ve nezih ilçelerinden birini oluşturan ve nüfusu giderek artan Beylikdüzü ilçesi, aynı zamanda birçok yeni konut projesi ile birlikte Beylikdüzü satılık ve kiralık daire alternatiflerini her geçen gün arttırıyor. Yeterli maddi güce sahip olan insanlar, Beylikdüzü ilçesinde konut satın almayı tercih ederken, kiralık dairelerde oturmayı tercih eden kişiler de daha rahat ve sakin bir yaşam için ilçeyi tercih edebiliyor.

İlçe genelinde yer alan Beylikdüzü satılık kiralık daireseçenekleri, İstanbul’un birçok ilçesinde çok aşırı yüksek fiyatlara kadar ulaşabilecek daire alternatiflerini daha uygun fiyatla satın alabilme veya kiralama avantajı sunuyor. Beylikdüzü’nün genelinde yer alan konutlarda satılık veya kiralık daire fiyatları için analiz yapıldığında, satılık konut metrekare fiyatlarının özellikle Mart 2017 ayında görülen 2 bin 438 TL değerden Mart 2018 ayında 3 bin 195 TL gibi bir değere yükseldiği görülüyor. Kiralık konut metrekare fiyatlarının ise ilçede Mart 2017 ayında 10,18 TL noktasında olduğu görülürken, Mart 2018 ayında 3,43 TL gibi bir değere gerilediği görülüyor. Bu durum genel kapsamlı incelendiğinde, konut satışlarının daha değerli bir yatırım haline geldiği ve kiralama fiyatlarının düşmesi ile birlikte ilçede kiralık daire alternatiflerinin daha fazla tercih edildiğini de ortaya çıkarıyor.

Beylikdüzü satılık ve kiralık daire fiyat analizi - emlakmimar.com

Yatırım amaçlı Beylikdüzü satılık kiralık daire fiyat analizi

Beylikdüzü ilçesinde sahip olduğunuz daireyi satışa çıkarmak veya kiralık olarak gelir elde etmek için öncelikle Beylikdüzü satılık kiralık daire 2018 fiyat analizini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İlçe genelinde satılık metrekare konut fiyatları, Türkiye ortalamasına göre yüksek bir değerle yüzde 31,05 artış gösteriyor. Fakat buna karşılık olarak, kiralık metrekare fiyat değişimi ise 2018 yılı için yüzde 66,31 bir değerle düşüş gösteriyor. Bu değerler ile yapılan hesaplamalar sonucunda, Beylikdüzü ilçesinde Mart 2018 ayı için amortisman süresinin 85 yıla çıktığı görülebiliyor.

İlçe genelinde farklı mahallelerde Beylikdüzü satılık kiralık daire fiyatları, farklı noktalara ulaşsa da satılık konut ortalama metrekare fiyatlarının Beylikdüzü OSB ve Marmara mahalleleri dışında yükseliş gösterdiği ve çoğu ilçede kira fiyatlarının düşüşte olduğu tespit edilebiliyor. Bu nedenle ilçede satın alacağınız daireler, ilerleyen dönemde yükseliş göstererek yatırımınızı karlılığa dönüştürebiliyor. Fakat kira geliri ile geri dönüş sağlamak istediğinizde, kazancınız da büyük bir düşüş yaşanabiliyor. Bu kıstas göz önünde bulundurulduğunda, yatırım planlarını ilçenin özellikle gelişen bölgelerinde gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Beylikdüzü satılık kiralık daire fiyat ve örnekleri

Beylikdüzü ilçesinde yerleşim hızlı bir şekilde değişirken, Beylikdüzü satılık kiralık daire fiyatları da çok farklı noktalarda görülebiliyor. İlçe genelinde satılık daire fiyatlarında genel anlamda bir yükseliş görülürken, farklı mahallelerde konut fiyatları 100 bin TL ile daire yapılarına göre 850 bin TL gibi fiyatlara da ulaşabiliyor. İlçede deniz manzarasına sahip konutlar, site içi konutlar, rezidans yapıları, çok yüksek metrekare ölçülerine sahip 5+2 gibi dubleks konutlar ve alt gelir sınıfının yerleşebilmesi için çok uygun fiyatlı olan konutlar gibi değişik bir satış alternatifi sunuluyor.

Beylikdüzü ilçesinde satılık daire fiyatlarının devamlı yükselişte bulunması gibi kiralık daire fiyatlarının da devamlı düşüşte bulunması, değişik hal oluşturuyor. Kiralık daire fiyatlarının, ilçenin değişik mahallelerinde 700 TL gibi fiyatlardan başladığı görülürken, bu daireler çoğu zaman stüdyo tip yahut 2+1 biçiminde aile evleri oluyor. Daha büyük ölçülerde bulunan daireler ise takriben 5 bin lira gibi yüksek ücretlerle da kiralanabiliyor. Satılık daire ve kiralık konut fiyatları karşılaştırıldığında, Beylikdüzü ilçesi pek önemli bir farklılığa sahip olarak, İstanbul için önemli görülen bir yerleşim yerini oluşturuyor.

Emlak Mimar