Bambu Koltuk Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Özellikle çevre dostu olanların kullanmaktan büyük keyif alacağı bambu koltuk modelleri şık ve doğal bir görünüm yaratmanızı sağlayacaktır. Son derece...

 
 

Dekorasyon

Evinizin Doğallığı ve Sıcaklığı Bambu Koltuklardan Belli Olsun

Özellikle çevre dostu olanların kullanmaktan büyük keyif alacağı bambu koltuk modellerişık ve doğal bir görünüm yaratmanızı sağlayacaktır. Son derece estetik bir zevke sahip olan bu koltuk modelleri senelerce kullanılsa bile zarar görmeyeceği için oldukça da kullanışlıdır. Sağlam yapıları ve iskelet sistemiyle eviniz için almaktan çekinmeyeceğiniz bambu koltukların farklı model ve renk seçenekleri de vardır.

Bambu Mobilya Kullanımında Nelere Dikkatli olmak Gerekmektedir

Bambu koltuk modellerialdığınız zaman bu mobilyaları düzenli olarak temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Çünkü çizilme ihtimali olan mobilyaların çizilmemesini sağlamak için kuru bez ya da elektrikli süpürge yardımıyla tozlarını alabilirsiniz. Bambu mobilyaları güneşin zararlı etkilerinden korumak için serin bir yerde kullanmayı da unutmamalısınız. Çünkü aşırı derecede güneş ışığına maruz kalan bu mobilyalarda geri dönüşü mümkün olmayan hasarlar oluşabilir. Bu nedenle güneşin doğru etkilerini almaması önemlidir.

Bambu Koltuk Modelleri ile Ev Dekorasyonu - emlakmimar.com

Bambu Mobilyalar Islanırsa Zarar Görür mü?

Bambu oturma grubualdığınızda buna özenle bakmanız gerektiğini ve bilhassa güneşten sakınmanız gerektiğini söylemiştik. Bunun haricinde dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ıslak kalmamasıdır. Çünkü fazla su bambulara zarar verecektir. Temizlik için ayda bir kez çok ıslak olmayan bir bezle silmek yeterli olacaktır. Ancak aşındırıcı kimyasal temizlik malzemelerini kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Eğer bambu mobilyanızın üstünde bir leke var ise bunu çıkarmak için bir kap suya 2 maksimum 3 çay kaşığı amonyak dökerseniz, bu karışım lekeyi çıkartacaktır. Karışımın üstüne dilerseniz deterjan da koyabilirsiniz.

Bambu Koltuk Modelleri ile Ev Dekorasyonu - emlakmimar.com

Bambu Mobilyaların Bakımı Nasıl Yapılmaktadır

Zarar gören bambularınıza müdahale etmeden önce bambu bakımını öğrenirseniz, zaten dikkatli kullanacağınız için zarar görmesini de engellemiş olursunuz. Keten tohumu yağı ya da bezir yağı bambu bakımı için çok iyi gelen iki yağdır. Çünkü bu yağlar mobilyaları parlatırken aynı zamanda korunmasını da sağlamış olur. Balkon oturma grubuiçin de düşündüğünüz bambuları korumak için bu yağları tercih edebilirsiniz.

Yağları su ile karıştırmadan direkt yumuşak bezle uygulayabilirsiniz. Böylelikle yağ karışımı kısa bir zaman içinde bambuya etki edecek ve mobilyanızın daha da parlak bir görüntüye kavuştuğuna şahit olacaksınız.

Bambu Koltuk Modelleri ile Ev Dekorasyonu - emlakmimar.com

Bambuyla Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmaktadır

Sadece mobilyalarda kullanılmayan bambu aynı zamanda evlerin dekorasyonlarında da çokça kullanılır. Bambu masa sandalyetakımı ya da koltuk takımı almak istemiyorsanız bambuları dekorasyon malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Zeminden tavana kadar uzanan büyük bambuları kullanarak hem salonunuzda hem de balkon ve banyo gibi farklı yaşam alanlarınızda yaratıcı ve yenilikçi dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Yeşil ve kahve tonlarıyla son derece güzel bir uyum yakalayan bambular ev içerisinde doğal bir görünüm yaratmanıza olanak sağlayacaktır. Bambuları kullanırken temizliğine önem vermeniz gerektiğini ve titiz bir şekilde kullanımının ömrünü arttıracağını da bilmeniz gerekir.

Emlak Mimar