Başakşehir'de konut metrekare fiyatları 4 bin TL'ye çıktı

Mega yatırımların yanı sıra markalı konut projelerinin adresi olan Başakşehir'de 5 yılda 120 milyar dolara ulaşan değer oluşacak.

 
 

Projeler

Mega yatırımların yanında ek olarak markalı konut projelerinin adresi olan Başakşehir'de 5 senede 120 milyar dolara ulaşan değer oluşacak. Asgari değeri 190 bin türk lirası olan evlerin 2,5 milyon tlye kadar çıktığı ilçede metrekare fiyatları dört bin lira seviyesini çoktan aştı.

Başakşehir bu zamana kadar yatırımcısına her sene takriben olarak yüzde onbeş -20 oranında kazandırdı. İlçede daha önce bina edilen organize sanayi bölümüne yakın konumlanan nitelikli konutlar buralarda çalışanların öncelikli seçimi oldu. Bu ilgi fiyatlara da yansıdı.

1 AĞUSTOS'TA Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı öncülüğünde başlatılan kampanyalı konut satış tercihinde Başakşehir bölümü lider oldu, Bu pozitif rüzgar rekor satışıyla dikkati çeken Üçüncü İstanbul projesiyle devam etti. Kanal İstanbul'un güzergâhının bir bölümünün bu ilçeden geçecek olmasının peşi sıra inşasına başlanan sağlık kentinin şurada yapılmış olması, Başakşehir-Sefaköy-Halkalı Havaray projesinin ihalesinin yapılmış olması, 3. Havalimanı'na ve 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yollarının aktifleştirilmesi,Taksim Meydanı'nın üç katı büyüklüğündeki meydanın inşaatı,Türkiye'nin en büyük botanik parkının yapımı ve 1 milyonluk yeni şehrin bu bölümde yükseliyor olması yatırımcılar için bulunmaz bir nimettir."

¦ BAŞAK konutlarının konumlandığı etapların dışında Kayaşehir, Bahçeşehir ve Bahçekent'i içine alan Başakşehir; üçüncü havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, şehir hastaneleri, dev şehir parkları ve Kanal İstanbul gibi dev projelerinin açıkça kesiştiği konumuyla yatırımcılar içinbuluıımaz bir nimet olarak görülüyor.

ÜST GELİRE HİTAP...

2000 senesinden önce İBB'nin girişimi ve KİPTAŞ eliyle etap etap yükselen evlerin sonrasında gelişimi ile dikkati çeken Kayabaşı bölümünde önce TOKİ sonrasında özel müteşebbis eliyle projeler hayat buldu. İlk kısımda dar gelirli vatandaşlar için adres gösterilen Kayabaşı'nda (KAYAŞEHİR) artık orta ve üst gelir grubuna hitap eden projeler yükseliyor. Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı ve TOKİ öncülüğünde markalarını kısma taşıyanlar geleceğin yeni İstanbul'u için önemli görülen bir rolü üstlenmiş oldu.

3. İSTANBUL BAŞLADI

Bu şirketler arasında, bölgeyi 18 sene önce keşfetmiş olan Fuzul Grup, seneler sonra 'ben de varım' diyen Avrupa Konutları, Tahincioğlu, Dağ Mühendislik, Makro İnşaat, EYG Grup gibi şirketler yer almakta. Makro İnşaat ve AK Yapı'nın inşa ettiği lüks projelerle kısma akın edenlere artık yeni aileler ekleniyor. Son olarak Başakşehir Belediyesi'nin arazisi üstünde ASAF (Al Zamil, Seha Yapı, Adese, Fuzul Yapı) iş ortaklığı ile yabancı sermayenin de gelmesine vesile olan bin beşyüz konutluk Üçüncü İstanbul projesi inşa edilmeye başlandı. Başakşehir Belediyesi buradan elde ettiği gelirle Şahintepe ve Hoşdere kısımlarına iki yeni parkı hizmete açacak.

Emlak Mimar