Büyük projelerde ev almak isteyenlere öneriler

Ankara son yıllarda plazaların, yüksek iş merkezlerinin ve kule konut projelerinin en çok inşa edildiği kentlerden biri oldu. Büyük ölçekli ve sosyal...

 
 

Blog

Başkent Ankara’da her geçen gün büyük projelerin inşasına başlanırken, ev almak isteyenlerin, projeyi kullanıma sunan firmaların geçmişlerini ve hayata geçirdikleri projeleri iyi incelemeleri gerektiği bildirildi.

Ankara son devirlerde plazaların, yüksek iş merkezlerinin ve kule konut projelerinin en fazla inşa edildiği kentlerden biri oldu. Büyük ölçekli ve sosyal kullanım alanlarının da fazla olduğu büyük projeler hasebiyle konut sahipleri kaliteli hayatın avantajlı dünyasının kapılarını aralama imkanı buluyor.

Ama bu kadar çok proje üretilirken konut almak isteyenler doğru seçimi nasıl yapacak? Konut alır iken sadece projenin detaylarına mı bakmalı, yoksa projeyi uygulamaya sunan firmanın geçmişi de önemli mi?

Ankara’nın en gözde bölgelerinden birinde yükselen Paladyum Beytepe projesini uygulamaya sunan Uzaltaş AŞ Yönetme idaresi Başkanı Ünal Pala, bina edilen her projenin dikkat çekici bir özelliği olduğunu belirtti.

Sosyal kullanım alanlarından malzeme kullanımına kadar büyük projelerde dikkatli ve titiz çalışmalar yapıldığını belirten Pala, “Büyük ölçekli projelerin Ankara’nın pozitif değişimine etkisi yeterince fazla. Bir kere kentin silueti değişiyor, modern yapılaşma ortaya çıkıyor ve konut kültürü gelişiyor. Lakin bu kadar fazla proje üretilirken ev almak isteyenlerin de tabi ki aklı karışıyor. Doğru tercih için iyi bir araştırma yapmak şart” dedi.

-“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”
Birbiri ardına yapılan projelerde yer alan detayların mutlaka incelenmesi gerektiğini belirten Pala, özellikle büyük projeleri hayata geçiren firmaların geçmiş başarılarının da doğru tercih konusunda önemli bir etkisi olduğunu kaydetti.
Pala, şunları söyledi:

“Her sektörde marka değeri çok önemlidir. Ama bu önem konu inşaat olunca daha da önem kazanıyor. Ziya Paşa’nın “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” sözü hayli doğru. Tecrübeli ve marka değeri yüksek firmaların yaptığı inşaatlar zaten bugüne kadar yaptığı işlerle kendini gösteriyor. Çok fazla imkanlar sunan büyük projelerde konut sahibi olabilmek isteyenlerin proje ayrıntılarının yanında ek olarak projeyi uygulamaya sunan firmaların hangi lokasyonda, hangi projeleri inşa ettiklerinin incelenmesi gerekiyor. Konut almak isteyenlerin marka değeri yüksek, tanınan ve geçmişteki başarılarıyla adından söz ettiren firmaların kullanıma sunduğu projelere yönelmesini öneriyorum.”

Büyük projelerde lokasyonun da pek önemli olduğuna vurgu yapan Pala, gelişimini tamamlamış, ayrıca sıkışmaya başlamış bölümlerden ziyade kentin daha gözde bölgelerindeki projelerin tercih edilmesi gerektiğini bildirdi.

Ankara’nın batı bölümlerinde kurulan yerleşim yerlerinin gelişimini artık tamamladığına işaret eden Pala, “Ankara artık güneye doğru büyüyor. Şehrin en gözde yerleşim bölgeleri artık güneyde yer almakta. Büyük ve markalı projelerin en fazla yakıştığı yerler olan Beytepe, İncek, Çayyolu gibi bölgeler gelişim gösteriyor. Önümüzdeki senelerde daha da değerlenmesini beklediğimiz bu bölgelerdeki projeleri tercih edenlerin hayli kazançlı çıkacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Emlak Mimar