Aypark Residence’da Daikin Altherma ile 4 mevsim konfor

İzmir’in en güzel bölgelerinden biri olan Karşıyaka'da hayata geçirilen Aypark Residence, Daikin Altherma ile sakinlerine 4 mevsim kesintisiz konfor sunuyor..

 
 

Emlak Haberleri

İzmir’in en güzel bölgelerinden biri olan Karşıyaka'da uygulamaya sunulan Aypark Residence, Daikin Altherma ile sakinlerine 4 mevsim kesintisiz konfor sunuyor. Fosil yakıtlara veyahut elektriğe dayalı klasik ısıtma sistemine göre 4 kat daha verimli çalışan Daikin Altherma, kullanıcılarına yüksek tasarruf imkanı sağlıyor.

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin’in Eco Label ödüllü Altherma ısı pompaları, Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de en fazla tercih edilen iklimlendirme alternatiflerinden biri oldu. Yüksek verimlilik ve tasarruf değerlerinin peşi sıra çevreci işleyişi ile ön plana çıkan Altherma, yenilenen binalarda olduğu kadar yeni projelerde de tercih edilmekte. Son olarak İzmir’de yükselen Aypark Residence da tercihini geleneksel yöntemlerden yana değil yenilikçi bir cihaz olan Daikin Altherma’dan yana yaptı.

ALTHERMA İLE ‘BAĞIMSIZ’ KONFOR

İzmir Karşıyaka’da Katal İnşaat aracılığı ile gerçekleştirilen ve mekanik uygulaması Gazi Isı tarafından yapılmış olan Aypark Residence 19 ve 17 katlı olmak üzere 2 bloktan oluşuyor. 217 dairenin yer almakta olduğu projede her dairede kişisel olarak 217 adet Altherma ısı pompası kullanıldı. Bunun sayesinde Aypark Residence sakinlerinin, biri birinden bağımsız olarak ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılayabilmesi sağlandı.

UZAKTAN YÖNETMEK DE MÜMKÜN

Altherma’nın yanında ek olarak projede 217 adet sıcak su boyleri ve 1.328 adet gizli tavan tipi fancoil kullanıldı. Böylelikle Altherma ısı pompası ile ısıtmalı yaşam alanlarına sahip olan Aypark Residence sakinleri, fancoil sistem ile soğutma, boyler sistemi ile de sıcak su ihtiyacını karşılayabilecek. Akıllı ev sistemiyle donatılan projeye tam entegre olarak çalışan Altherma ısı pompalarını, kullanıcılar evlerinden uzakta olduklarında da dışarıdan yönetebilecek. Ek olarak 2017’den başlayarak Altherma ısı pompası online kontrol özelliği ile akıllı ev sistemlerinden bağımsız olarak da kullanılacak. Böylelikle akıllı ev sistemi olmayan binalarda da Altherma ısı pompası sistemi uzaktan kontrol edilebilecek.

4 KAT DAHA VERİMLİ

Daikin Altherma, fosil yakıtlara ya da elektriğe dayalı klasik ısıtma sistemine göre 4 kat daha verimli çalışarak kullanıcısına tasarruf imkanı sunuyor. Dış havadaki ısıyı kullanarak daha az enerji sarf eden Daikin Altherma, kullandığı her 1 kW'lık enerjiye karşılık minimum 4 kW'lık ısı üretiyor. Kurulum ve bakım ihtiyacı düşük olan Daikin Altherma, inverter kompresör teknolojisi ile yüksek enerji tasarrufu sağlıyor.

DUMANSIZ VE ALEVSİZ ÇALIŞIYOR

Hem dış aynı zamanda iç ünitesi ile kompakt bir tasarıma sahip olan Daikin Altherma, ısıyı havadan alıyor. Bir yerin kazılmasına veyahut sondaja gerek olmadan kurulumu gerçekleşen Daikin Altherma, dumansız ve alevsiz çalışıyor. Üretilen ısının yüzde 80’ini yenilenebilir kaynaktan (hava) sağlayan Daikin Altherma, düşük karbondioksit (CO2) emisyonu ile çevreci bir çözüm sunuyor.

Emlak Mimar