Aryom Koru Konutları İstanbullular'ın ilgi odağı oldu

İzmir'de Aryom Koru gibi farklı donanımlara sahip mimari konsepti olan, yeni bir yaşam kültürü ile katma değer yaratan projeler İstanbul'daki yatırımcıların İzmir'e kayma sürecini başlattı.

 
 

Projeler

İzmir'de Aryom Koru değişik donanımlara sahip mimari konsepti olan, yeni yaşam kültürü ile katma değer yaratan projeler İstanbul'daki yatırımcıların İzmir'e kayma sürecini başlattı.

Aryom Koru projesinin oluşturacağı yeni yaşam kültürünün ve projede alım kolaylıklarının İstanbullu alıcılar tarafından da fark edildiğini ve son haftalarda projeye İstanbul'dan gelen taleplerin arttığını dile getiren Aryom İnşaat Yönetme idaresi Başkanı Mustafa Günday,

"Gayrimenkul şampiyonluğunu elinde bulunduran ve Türkiye genelinde geçmiş sene 1 milyon 341 bin konuttan 232 bin 428'inin satıldığı İstanbul'da satışlar son üç ayda yüzde 5.52 artarken, senelik bazda ise yüzde 3.06 azalma gösterdi" dedi.

Günday, "Bu şehirde satışlar, yüzde 5.52 ile ülke ortalaması olan yüzde 5.01'e yakın bir performans göstermesine karşın, İzmir ve Anadolu şehirlerinde açıkça satış patlaması yaşanıyor. Son haftalarda İstanbullu konut alıcılarının İzmir'e yönelme sürecini çok yakından projemizde de izliyoruz" dedi.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

İstanbullu yatırımcıların projeye olan yoğun talebinin sebebini, yarattıkları yeni yaşam konsepti ve ödeme kolaylıklarına bağlayan Günday, "24 ay sonra teslimi planlanmakta olan Aryom Koru, yüzme havuzları, fitness ve spa merkezi, sauna, buhar ve masaj odaları, tenis oyunu sahası, basketbol ve voleybol oynama alanı, çocuk oyun alanları, otoparkı gibi içerdiği zengin sosyal donatıları peşi sıra yüksek konfor taşıyan konutları ile de diğerlerinden kolay bir şekilde ayırt edilmekte. Konutlarda ısı pay ölçerli yerden ısıtma sisteminden, eloksallı alüminyum doğramalara, hareketli ahşap güneşliklerden, akıllı ev otomasyon sistemine kadar 'önce insan sonra tasarım' odaklı değişik özellikler bulunmakta" dedi.

YAŞAM KÜLTÜRÜ

Günday, sözlerine şu şekilde devam etti: "Aryom Koru, benzersiz altyapısı ve yeşil mimarisi ile değişik konut ve yaşam kültürü sunuyor. Sosyal donatılar ve ezber bozan konforlu konutlar 30 değişik tip daire seçeneği ile 1+1,2+1, 3+1,4+1 dışında bahçe ve çatı teraslı koru manzaralı konutlar artık yalnızca İzmirli değil İstanbullu alıcıları ile de buluşuyor."

www.aryomkoru.com

Habertürk Egeli

Emlak Mimar