Antalya'da turizm çalışanlarına ev müjdesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı aracılığıyla, Antalya'nın Serik ilçesinde turizm çalışanları için yapılacak dairelerin birinci etabının inşaatının başladığı duyuruldu...

 
 

TOKİ

TOKİ tarafından Antalya'da Serik ilçesinde yapılacak konutlar, turizm çalışanlarına verilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Serik'in Kocayatak Mahallesi'nde TOKİ tarafından turizm çalışanlarına tahsis edilecek konutların temelleri atıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaklaşık altı ay içerisinde turizm çalışanlarının kuralarını kendileri çekerek konutlarını teslim almaya başlayacağını belirterek, "Böylelikle Belek'te, Kadriye'de, Serik'te ve Boğazkent'te turizm şirketlerinde valiz taşıyan, bahçevanlık yapan, mutfakta bulaşık yıkayan kardeşlerimiz en ucuz taksitle ev sahibi olacak." açıklamasında bulundu.

Toplamda iki bin ikiyüz dairenin yer alacağı projede ilk etap olarak 583 konut inşa edilecek. Konutların tamamlanmasıyla bölgede yeni bir kent oluşmuş olacak. Konut dışında proje bünyesinde kafe, kültür merkezleri ile birlikte cami, sağlık birimleri, eğitim merkezi, dükkanlar, çeşitli iş kollarına ait bürolar ve park alanlarının da olması planlanıyor.

Emlak Mimar