216 Yapı, asırlık ağaçlarla dönüşüme imza atacak

15 Kasım'da ön kayıt toplamaya başladıklarını belirten 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, 'Ön talep döneminde yoğun bir ilgi ile karşılaşt...

 
 

Projeler

Bugüne kadar 216 markasıyla birçok proje gerçekleştiren 216 Yapı, kentsel dönüşüm projelerinde de adından söz ettirmeye hazırlanıyor. 216 Yapı ilk dönüşüm projesini İstanbul'un en eski ve nezih semtlerinden Kozyatağı'nda yapacak. 216 Baharismiyle yükselecek proje, içinde bulunan asırlık ağaçları ve peyzajıyla da adından söz ettirecek.

15 Kasım'da ön kayıt toplamaya başladıklarını belirten 216 Yapı Yönetim başkanlığı Başkanı Bilent Dündar, 'Ön talep devrinde yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Diğer projelerimizde olduğu gibi bu projemize de ilginin yoğun olması bizi mutlu etti. Projenin özel peyzajıyla da iddialıyız. Tek bloklu projede 30'dan fazla ağaç korumaya alındı. Ağaçlardan 2'si 'Anıt Ağaç' statüsünde ve yaşları 100 seneden fazlasına dayanıyor. Her ikisi de Sakız Ağacı' açıklamasında bulundu.

Şehrin içerisinde mahalle tadında

216 Bahar, 'Eski şehir merkezinde mahalle' tanımıyla konut alıcılarına özlenen komşuluk ilişkilerini de yaşatmak üzere planlandı. 11 bin metrekare inşaat alanında yükselecek 16 katlı tek blokta 58 daire bulunmaktadır. Daire çeşitleri 2+1, 3+1 çatı dubleksi ve 155 metrekare bazında planlanmakta olan 3+1 biçiminde çeşitlilik gösteriyor.

İki daireye bir ağacın düştüğüne dikkati çeken Dündar, 'Peyzaj alanı içerisinde yer almakta olan ağaçların sayısına baktığımızda 2 daireye minimum bir ağaç düştüğünü hesaplıyoruz. 216 Bahar'da her şey bahar tadında olacak. Geniş peyzaj alanlarında ev sahipleri biri birileri ile güzel vakitler geçirebilecek' dedi.

Hafriyat çalışmalarına başlanan projenin 15 milyon liraya mal olması planlıyor. Yapımına yılın ilk ayında başlanacak projenin Mayıs 2017'de bitirilmesi hedefleniyor.

Konumuyla da dikkatleri üstüne çekiyor

Bir yanda Reşat Paşa Konağına komşu olan proje, diğer yanda yaklaşık 2,5 dönümlük alan üzerine kurulan Zübeyde Hanım Parkına komşu bulunuyor. Parkta çocuk oyun alanları, basketbol sahası, yürüyüş alanları, süs havuzu, oturma alanları ve cafe bulunuyor. Peyzaj uygulamalarının da başarıyla yapıldığı Zübeyde Hanım Parkı'nda çocuklar oynarken, aileler de yürüyüş yapabiliyor.

Ayrıntılı bilgi edinmek için mutlaka ziyaret edin!

Emlak Mimar