Şükrü Saraçoğlu için çılgın proje

FENERBAHÇE Kulübü’nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısı öncesi başkan adaylığını daha önce açıklayan Hulusi Belgü, en önemli projesinin, yıllı...

 
 

Dekorasyon

Fenerbahçe Kulübü Başkan adaylarından Hulusi Belgü, “Stadı, liseyi ve Salı Pazarı’nı içine alan dev bir proje geliştiriyoruz” dedi.

FENERBAHÇE Kulübü’nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısı öncesi başkan adaylığını daha önce açıklayan Hulusi Belgü, çok önemli projesinin, senelik 100 milyon Euro gelir getirecek yeni stat kompleksi olduğunu söyledi.

Bir basın toplantısı düzenleyen Belgü, “Stadı, liseyi ve Salı Pazarı’nı içine alan bir stat kompleksi projesi geliştiriyoruz. Stadı elli bin kimseden 75 bin kişiye taşımak istiyoruz. Komplekste ek olarak şampiyonluk meydanı, yemek alanları, stat altında otopark, stat altında yol, çarşı, köşk, ofisler ve yeşil alan olacak. Böyle bir kompleksin Fenerbahçe’ye senelik 100 milyon Euro gelir getirmesini düşünüyoruz. Takriben 250 milyon Euro’luk yatırımdan bahsediyoruz” dedi.

3 bin oy pek önemli

BELGÜ, F.Bahçe Kongresi hakkında “sekiz bin kişilik katılım olur. Aziz Yıldırım’ın 3 bin, Mehmet Ali Aydınlar’ın 2 bin oyu var. Diğer 3 bin oy başkanlık tercihinde belirleyici olur” öngörüsünde bulundu.

Emlak Mimar