Çukurova Balkon'un örnek daireleri hazır

SON Grup Şirketleri’nden Çukurova Gayrimenkul’un Kartal’ın merkezinde konumlanan “Balkon Hayatın Keyfidir” temalı projesi Çukurova Balkon’un örnek daireleri görücüye çıktı.

 
 

Projeler

SON Grup Şirketleri’nden Çukurova Gayrimenkul’un Kartal’ın merkezinde konumlanan “Balkon Hayatın Keyfidir” temalı projesi Çukurova Balkon’un misal evleri görücüye çıktı.

Deniz, adalar ve orman manzarasına açılan balkonları, 30 metrekareye ulaşan terasları ve 20 metrekareye varan bahçe sosyal donatı alanları ile şehrin imkanlarından uzak kalmadan tatil havası yaşatan Çukurova Balkon’un prestijli markalarla dizayn edilen misal evleri, projenin bitmiş durumu hakkında fikir verirken dekorasyon ipuçları da sunuyor. 19 ve 20 katlı iki blokta toplam 261 konut ve zengin sosyal yaşam alanlarından oluşan Çukurova Balkon’un Eylül 2017’de teslim edilebilmesi planlanmakta

Gayrimenkul alanında 23 yıldır nitelikli projelere imza atan ve binlerce konut üreten SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul’un Kartal’daki üçüncü projesi Çukurova Balkon, inşaat kalitesinin peşi sıra dairelerinin zevkli iç tasarımı ile de dikkatleri üstüne çekiyor. Misal evleri hazır olan Çukurova Balkon’da kapılar, mutfak, ankastreler, klima, banyo seramikleri, vitrifiyeler gibi her alanda prestijli markalar tercih edildi. 19 ve 20 katlı iki blokta 1+1’den 4+1’e kadar toplam 261 259 Çukurova Balkon’un dış cephesi, projenin manzarası ve doğaya saygılı konseptiyle bütünleşiyor. Mekana azami ışık sağlayan cam tercihi ile de ferah ve aydınlık ortamlar yaratılıyor.

Ailelere uygun fonksiyonel daireler

Çukurova Balkon’un ön tarafının Marmara Denizi ve adalar, arka tarafının ise orman manzarasına açıldığını belirten Çukurova Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Müdürü Nuray Yıldız, projenin bütün dairelerinin balkonlu olduğunu vurguladı. Bazı dairelerde konumuna ve büyüklüğüne göre iki 3802 üç balkon, bazı 2+1 ve 3+1 dairelerde ise 30 metrekareye kadar teras bulunduğunu söyleyen Yıldız, bahçe katlarında 20 metrekareye kadar bahçe kullanım alanı ve bahçe çıkışlarının da var olan olduğunu belirtti. Dairelerin 3 metrelik tavan yüksekliğine sahip olduğunu söyleyen Yıldız, misal evleri gezenlerin ortamın ferahlığından, dairelerin ülkemizin yaşam biçimine ve ailelere münasip planlamasından ve fonksiyonelliğinden çok etkilendiklerini söyledi.

Tüm dairelerin iç mimarisi farklı

Çukurova Balkon’da büyüklükleri 66 ile 273 metrekare aralığında değişen konut seçenekleri bulunduğunu bildiren Yıldız, nerdeyse bütün dairelerin iç mimarisinin biri birinden değişik olduğunu vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti; “Bugüne kadarki deneyimlerimizden de biliyoruz ki bazı müşterilerimiz için mutfağın büyük olması önemliyken bazıları için salon büyük olmalı. Çünkü her birimiz farklı yaşam stiline sahibiz ve farklılıklarımız en fazla da özel mekanlarımız olan evlerimizde ortaya çıkıyor. Biz de bu noktadan hareketle Çukurova Balkon’da, benzer büyüklükteki dairelerin bile iç mimarisi ve metrekare dağılımı konusunda çok miktarda alternatif sunuyor, seçime göre kimi dairelerin salonu, kimi dairelerin ise mutfak 3802 yatak odalarının değişik büyüklüklerde olmasını sağlayabiliyoruz. Mesela, projemizde yer almakta olan beş adet 4+1 dairenin hepsinde salon, mutfak, yatak odası ve çocuk odalarının büyükleri biri birinden değişik. Projemizin bu özelliği de ziyaretçilerimizden çok büyük ilgi görüyor, bunun sayesinde kendilerini özgür hissettiklerini söylüyorlar.”

Metroya 600 metre, ormana 2 dakika mesafede...

Deniz, hava ve karayolu açısından İstanbul’da ulaşımı en kolay bölümlerden biri olan ve hızla değer kazanan Kartal’da konumlanan Çukurova Balkon; Kartal Metrosu’na ve yeni açılacak İKEA’ya 600 metre, Kartal Adliye Sarayı’na ve Maltepe Park AVM’ye 1,5 kilometre, Aydos Ormanı’na 2 dk uzaklıkta yer almakta. Projenin bulunmuş olduğu bölümde çok miktarda avm center, hastane ve okul yer almakta olduğu için hukukçular, sağlık görevlileri, öğretmenler ve çocuklu ailelerden yoğun talep görüyor. Eylül 2017’de teslim edilebilmesi planlanmakta olan Çukurova Balkon’da daireler 386 bin ile 1.400 bin lira arasında ücretlerle satışa sunulmakta

Depreme karşı hassas uygulamalar ve zengin sosyal tesis

En son Deprem Yönetmeliği’ne münasip olarak, yüksek dayanımlı sert kaya zemini üstüne güçlü radye temel, kalın ve uzun perde kolonlar, Türkiye Hazır Beton Birliği onaylı C-40 sınıfı hazır beton ve konvansiyonel sistem ile bina edilen Çukurova Balkon’da, demir olarak ST3 sismik beton çeliği kullanılıyor. Yüzde 85’i yeşil alandan oluşan Çukurova Balkon’da 750 metrekarelik iki katlı kapalı sosyal tesis alanı var olan. Projenin sosyal etkileşim alanları içerisinde; yarı olimpik açık yüzme havuzu, açık alanda tenis alanı, basketbol oyun sahası, çok amacıyla saha, barbekü ve yürüyüş alanı yer almakta. Hobi odası, çocuk oyun alanları, çocuklar için yüzme havuzu, vücut geliştirme merkezi, sauna ve buhar odası, kafeterya, toplantı odaları, fotokopi odası, hobi odaları, kapalı otopark ise projenin diğer sosyal alanlarını oluşturuyor. Kapalı otoparklarda 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler için birer, 4+1 daireler içinse ikişer araçlık park yeri bulunmakta. Kameralı güvenliğin bulunmuş olduğu projede, zemin katta bulunan depo alanları ardiye olarak kullanabiliyor.

http://cukurovabalkon.com/

Emlak Mimar