Çukurova Balkon geliyor

Katma değeri yüksek ve bölgesinde sembol olan projeler üreten Çukurova Kent Yapı, Çukurova Tower’ın ardından hızla değer kazanan Kartal’da yeni bir pr...

 
 

Emlak Rehberi

Çukurova Kent Yapı, Kartal’daki deniz, adalar ve orman manzaralı yeni projesi Çukurova Balkon’da bütün konutları “Balkon”lu tasarladı. Geniş balkon, teras ve bahçe sosyal donatı alanları ile dikkati çeken Çukurova Balkon, dairelerin iç mimarisinden metrekare dağılımına, dekorasyondan ödeme seçeneklerine kadar her yönüyle kişiselleştirilmiş butik bir proje özelliğini taşıyor.

Katma değeri yüksek ve kısmında sembol olan projeler üreten Çukurova Kent Yapı, Çukurova Tower’ın sonrasında hızla değer kazanan Kartal’da yeni projeye daha başladı. Deniz, adalar ve orman manzaralı yeni projesini “Balkon” konseptinde kurgulayan Çukurova Kent Yapı, Çukurova Balkon’da bireye özel çok miktarda alternatif sunuyor. sekiz bin metrekare arsa alanı üstünde 18 ve 19 katlı 2 bloktan oluşan bir rezidans projesi olan Çukurova Balkon, 1+1’den 4+1’e kadar türlü büyüklük ve özellikte 245 konuttan ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor. Projede stüdyo daire bulunmuyor. Projeye adını veren “Balkon”, bütün dairelerde bulunmaktadır. Bazı dairelerde 2 3802 3 balkon, bazılarında 30 metrekareye kadar teras, bahçe katlarında ise 20 metrekare bahçe kullanım alanı yer almakta.

Ödeme Planında Sınırsız Seçenekler
Kişiselleştirilmiş bir proje olan Çukurova Balkon’da aynı büyüklükteki daireler de dahil olmak üzere tüm dairelerin iç mimarisi ve metrekare dağılımı birbirinden farklı. Çukurova Kent Yapı, “Private Home” hizmeti ile kişiye özel dekorasyon alternatiflerine de imkan tanıyor. Daire büyüklüklerine göre 240 bin ila 775 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışına başlanan Çukurova Balkon’da, lansmana özel “sıfır peşinat ve bir yıl sonra” ödeme kampanyasına ek olarak vade farksız, kişiye özel ödeme planı da uygulanıyor.

Kartal Adliye Sarayı’na 1,5 kilometre ve Kartal Metrosu’na 600 mt uzaklıkta konumlanan Çukurova Balkon, merkezi konumu vesilesiyle kolay ulaşım imkanı sağladığı gibi benzer zamanda şehrin gürültüsü ve trafiğinden uzak, ön tarafı deniz ve adalar, arka tarafı tümüyle orman manzaralı bir proje.

Projede çok önemli kriterin manzara odaklı yerleşim olduğunu belirten Çukurova Kent Yapı Yönetme heyeti Başkanı Cafer Kara, “geniş bir manzara bakış açısına sahip iki blok, kütle ve cephe tasarımı olarak benzer, yalnızca boy olarak değişik ikiz kardeşler olarak betimlenebilir. Blokların araziye yerleşimini orman ve deniz manzarasını en ideal açıyla görecek biçimde tasarladık. ‘Balkon hayatın keyfidir’ dedik ve proje sakinlerinin manzaranın tadını çıkarabilmesi için her daireye büyüklüğü oranında balkon ve teras ekledik. Balkon ve terasların tasarımı, yapının formunu ve karakterini oluşturduğu gibi projemizin ismine de ilham kaynağı oldu. Bazı dairelerde konumuna ve büyüklüğüne göre 2 3802 3 balkon, bazı 2+1 ve 3+1 dairelerde 30 metreye kadar teras bulunmakta. Bahçe katlarında ise 20 metrekare bahçe kullanım alanı ve bahçe çıkışları var olan” dedi.

Her Daire Birbirinden Farklı
Çukurova Balkon’un büyük ancak her yönüyle kişiselleştirilmiş butik bir proje olduğunu belirten Cafer Kara, “Kişisel kullanım alanımız olan evlerimiz konusunda hepimizin tercihleri farklı oluyor. Bugüne kadarki tecrübelerimizden de biliyoruz ki, bazı müşterilerimiz için mutfağın geniş olması çok önemli, bazıları içinse salonun ya da çocuk odalarının. Biz de bu noktadan hareketle Çukurova Balkon’da büyüklükleri 65 ila 273 metrekare arasında değişen tüm dairelerin iç mimarisini birbirinden farklı şekilde kurguladık. Aynı büyüklükteki dairelerin bile iç mimarisi ve metrekare dağılımının değiştiği projemizde, tercihe göre kimi dairelerin salonu, kimi dairelerin ise mutfak ya da yatak odaları farklı büyüklüklerde bulunuyor” diye konuştu.

Çukurova Kent Yapı’nın “Private Home” hizmeti ile kişiye özel dekorasyon alternatifleri de oluşturduğunu anlatan Kara, mutfak dolap kapakları, banyo seramikleri, zemin parke renkleri gibi farklı alanlarda sunulan seçeneklerle, konut sahiplerinin hiçbir ek maliyet ödemeden kişiye özel dokunuşlarla tarzlarını evlerine yansıtabileceklerini belirtti.
Yüzde 85’i yeşil alandan oluşan Çukurova Balkon’da 750 metrekarelik iki katlı kapalı sosyal tesis alanı mevcut. Çukurova Balkon’un sosyal alanları içinde; açık yüzme havuzu, açık alanda tenis kortu, basketbol sahası, çok amaçlı saha, barbekü ve yürüyüş alanı yer alıyor. Çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna ve buhar odası, kafeterya, toplantı odaları, fotokopi odası, hobi odaları, kapalı otopark ise projenin diğer sosyal alanlarını oluşturuyor. Zemin kattaki kapalı otoparklarda 1+1 ve 2+1 daireler için birer, 3+1 ve 4+1 daireler içinse ikişer araçlık park yeri bulunuyor. Tüm bina sakinleri tarafından çok amaçlı kullanılabilen hobi odalarında masa tenisi oynamak ya da doğum günü gibi özel günleri kutlamak mümkün. Güvenlik ve kameralı güvenliğin bulunduğu projede, zemin katta bulunan depo alanları ardiye olarak kullanabiliyor.

Lansmana Özel Kampanya
Çukurova Balkon’dan, lansman dönemine özel olarak peşinat ödemeden konut sahibi olmak mümkün. Yüzde 1’lik peşinatın Çukurova Kent Yapı tarafından karşılandığı Çukurova Balkon’da, proje bedelinin yüzde 17’si vade farksız olarak bir yıl sonra, diğer yüzde 17’si ise yine vade farksız olarak iki yıl sonra ödenebiliyor. Proje bedelinin yüzde 65’i oranındaki banka kredisi ise tercihe göre hemen ya da bir yıl sonra başlatılabiliyor.

Ek olarak projede vade farkı olmadan kişilere has ödeme çizelgesi da uygulanıyor. Çukurova Balkon’da 1+1’ler 240 bin türk lirasından, 2+1’ler 392 bin liradan, 3+1’ler 568 bin liradan, 4+1’ler ise 775 bin liradan başlaması planlanan fiyatlarla satışa sunulmakta. Projenin Haziran 2017’de teslim edilebilmesi planlanmaktadır

Emlak Mimar