Çocuklu aileler banyoda bunlara dikkat etmeli

Uzun ömürlü mobilyalar Banyonun trafiği kalabalıklaşan aile ile birlikte artacağı için banyo mobilyaları çizilmeye dayanıklı thermoform malzemelerle t...

 
 

Dekorasyon

Çocuklu aileler için banyoda ve evin geriye kalan her alanında en ehemmiyetli unsur güvenliktir. Havlular, bireysel bakım ürünleri için daha çok depolama alanı planlamak gerekmektedir

Uzun ömürlü mobilyalar
Banyonun trafiği kalabalıklaşan aile ile birlikte artacağı için banyo mobilyaları çizilmeye dayanıklı thermoform malzemelerle tasarlanmalıdır.
Asma dolap ve klozetler
Asma dolap ve klozetler mekandan tasarruf sağlarken banyonun atmosferini de şıklaştırır. Ayrıca asma klozetlerin temizliği daha kolay olduğu için banyonuz daha hijyenik olacaktır.
Aynalı dolaplar tercih edin
Ayna ve dolabı ayrı ayrı almak yerine aynalı dolaplar kullanabilirsiniz. Aynalı banyo dolapları tüm aile bireylerinin kullandığı kişisel bakım ürünlerinizin oluşturduğu dağınıklığı kolayca ortadan kaldıracaktır.
Çocuk basamağı ekstra yer olanağı sağlıyor
Çocuklu ailelerin problemlerinden biri de çocukların lavaboya ulaşamamasıdır. Sandık şeklindeki çocuk basamakları ile hem miniğiniz lavaboyu kolayca kullanabilir hem de sandığın içine istediğiniz eşyaları koyarak banyodaki dağınıklıktan kurtulabilirsiniz.
Sağlıklı mobilyalar
Banyo mobilyası alırken sertifikalı ürünler almaya dikkat edin. Çocuğunuz ve kendinizin sağlığı açısından FSC sertifikalı ürünler almanız çok önemli.
Çekmeceli duş
Yıkama alanlarını saklama üniteli olarak seçin. Duş ünitelerini özel çekmeceli olarak seçerseniz ekstra yer kazanmış olursunuz.
Temizliği kolay ürünler tercih edin
Çocuklu aileler için banyo hijyeni büyük önem taşıyor. Kolayca temizlenen kanalsız klozetler sayesinde banyo temizliğini daha kısa sürede yapar hem de daha hijyenik ve sağlıklı bir banyoya sahip olursunuz.
Güvenlikte detaylar önemli
Islak zeminin neden olacağı kazaları önlemek için kaydırmaz banyo paspasları kullanabilirsiniz. Böylece hem çocuğunuzun güvenliğini sağlamış olur hem de banyonuza renk katmış olursunuz. Eşyaların sivri kenarları hem sizin hem de çocuğunuz için bir tehlike. Oval, yuvarlak tasarımlı lavabolar tercih ederseniz olası kazaları en az hasarla atlatabilirsiniz.
Fazla yer kaplayan ürünleri tercih etmeyin
Büyük ayaklı lavabolar yerine çanak lavabolar kullanabilirsiniz. Çanak lavaboların altındaki boşluğa sepet ya da küçük dolaplar yerleştirebilir, böylece ekstra depolama alanı kazanmış olursunuz. Duvara monte edilen sabunluklar, lavabonun üzerindeki dağınık görüntünün ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Emlak Mimar